Nye ideer til Outsite

Deaktivering af irriterende "bladrende bog" øverst på siden ?

Mere
4 år 11 måneder siden #32242 af Allan
Ja, det har været der i lang tid. Hvis du bruger en adblocker i din browser er det dog nemt at blokere.
Jeg bruge pluginnet ublock origin til at blokere det og mange andre reklamer på andre hjemmesider.

Du kan finde en guide her (det er pipette-ikonet du skal have fat i for at blokere indlejringen øverst på siden).

Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

Mere
4 år 11 måneder siden #32281 af Søgaard
Magasinet Outsite er på INGEN måde spam. Det er helt bevidst, at det ligger der på forsiden. Magasinet så lyset første gang i sommeren 2017 og er endnu et skud på Outsites tilbud til alle, der i forvejen interesserer sig for friluftsliv, eller som vi kan inspirere til yderligere udeliv. Det gør vi med artikler, anmeldelser, madopskrifter og gode råd af forskellig karakter. Formatet giver os mulighed for at kombinere Outsites forskellige kanaler, så vi fra magasinet kan linke direkte til f.eks. videoer med anmeldelser eller turomtale.
Vi håber, at du vil synes om magasinet lige som så mange andre. Vi har ca. 50000 læsere af hvert magasin, og læserskaren er voksende. Det tager vi som tegn på, at læserne er tilfredse, hvilket vi selvfølgelig er enormt glade for.
PS. Bladet er gratis for dig som læser, hvilket er gjort muligt gennem sponsorater. I hvert blad kan du se, hvem der er tale om,

Vh Søgaard
Følgende bruger(e) sagde tak: gronlund, ltlt

Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

  • Eventyrinorden
  • Offline
  • Bruger
  • Bruger
  • Friluftslivs entusiast der brænder for lokale eventyr! Følg mig på : www.facebook.com/Eventyrinorden og Instagram: www.instagram.com/Eventyrinorden
Mere
4 år 11 måneder siden #32285 af Eventyrinorden
magasinet er klart noget man ikke kan kalde spam.
men må dog tildels stille mig enig, i at det er lidt meget.
Umedbart tænker jeg at det kunne måske se på en løsning hvor at den var på hovede siden og når man sår gik ned i under emner kunne e-magsinet forsvinde. Det ville gøre layout enkelre for øjene og hurtigter at loade...
Et forslag i alle fald.
mvh Vidar

-Norden er fyldt med eventyr !
www.facebook.com/Eventyrinorden/
Følgende bruger(e) sagde tak: Søgaard

Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

Mere
4 år 11 måneder siden - 4 år 11 måneder siden #32286 af Allan
Ja, SPAM er en uretfærdig dom i min optik, og jeg har selv nydt at læse bladet.
Promoveringen hvor det er indlejret i toppen af siden er dog alt for voldsom til min smag, og bare i vejen, særligt på en telefon — jeg gætter på at de fleste brugere af Outsite.org kender til bladet, så et fast, statisk reklame sammen med "Bliv medlem" og "Kom med på tur!" bannerne i højre side af hjemmesiden ville være meget bedre IMHO.

Sidste redigering: 4 år 11 måneder siden ved Allan.
Følgende bruger(e) sagde tak: Søgaard

Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

Mere
4 år 11 måneder siden #32287 af Milho
Forslag til hjemmesiden er yderst velkommen og der er endda en kategori i forummet til dette (hvor jeg i øvrigt rykker denne tråd hen).

@Eventyrinorden og Allan, tak. Jeres forslag har været oppe før, men hjemmesidens nuværende template tillader ikke andre måder, der giver mening for magasinet. Vi arbejder på en ny hjemmeside, hvor dette bliver muligt :)

@Eagleeye: Det er fuldstændigt uacceptabelt at kalde noget på Outsite for noget kriminelt og dette skal stoppe omgående. Vi ønsker ikke denne form for tone eller adfærd på Outsite.


Vh Christian
Følgende bruger(e) sagde tak: gronlund

Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

Mere
4 år 11 måneder siden #32295 af Søgaard
Har du mon også brugt tid på at læse magasinet, så du forhåbentlig ved selvsyn har konstateret, at der ikke er tale om spam?

Vh Søgaard
Følgende bruger(e) sagde tak: gronlund, ltlt

Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

Tid til at oprette siden: 0.229 sekunder