Kommende Arrangementer
Kort- og kompaskursus Modul 1

Outsites populære kort- og kompaskursus har kørt i mange år. Da kurserne typisk sælger hurtigt, er det nu, du skal tilmelde dig. På kurset giver Outsites undervisere dig et grundlæggende kendskab til både kort og kompas. Kurset er teoretisk og praktisk orienteret. Du får undervejs afprøvet det, du lærer.
Vandretur i Island - Laugavegur

Kom med til fantastiske Island og oplev vandreturen på Laugavegur. Vi skal vandre ved vulkaner, være i smukke fjeldlandskaber, opleve utrolige udsigter og selvfølgelig bade i varme kilder. En vandring i Island er en oplevelse for livet og uden sammenligning med andre vandreruter. Derfor er Laugavegur også på top 3 af verdens smukkeste vandringer.
Skotland - Borders Abbey Way

Vandreturen Borders Abbey Way i Skotland, er kendt for at forbinde sine storslåede klosterruiner i byerne Melrose, Dryburgh, Jedburgh, og Kelso. Disse klostre husede munke og nonner fra 1200 - 1600 tallet. Ruten blev officielt åbnet i 2006 og er blevet tildelt en plads, som en af de 5 trails på listen: Scotland's Great Trails.